STREFA SPA

Nasza strefa wellness to strefa wyciszenia, odprężenia i oczyszczenia.
Miejsce dedykowane dla gości ceniących sobie komfort, przestrzeń oraz najwyższą formę relaksu.

STREFA WYPOCZYNKU

Strefa wypoczynku to miejsce, gdzie zrelaksujesz się i wyciszysz od codziennego zgiełku i pośpiechu. Nasze saunarium składa się z trzech saun, które uzupełniają podgrzewane leżaki, natrysk wrażeń, bania do zanurzenia i schłodzenia oraz kubeł z zimną wodą dla odważnych a także bezpośredni dostęp do tarasu, gdzie wydzielona została osobna strefa dla osób korzystających z saunarium połączona z barem.

SAUNA FIŃSKA

Nasza sauna Fińska przeznaczona dla 16 osób., zbudowana jest ze specjalnego gatunku drewna. Jego niezwykłe właściwości zapewniają pełną izolację termiczną co wykazuje zasadniczy wpływ na utrzymanie temperatury pomieszczenia 80-95 st. a przez to pozwala na prawidłowe wykorzystanie jej cennych właściwości.

ŁAŹNIA PAROWA

Kąpiel parowa przyniesie odprężenie organizmu, rozluźni ciało, przyniesie ulgę w dolegliwościach bólowych, pomoże usunąć nadmiar toksyn, a także wpłynie korzystnie na przemianę materii oraz poprawi ukrwienie skóry.

SAUNA INFRARED

auna infrared tzw, sauna na podczerwień-doskonała dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej lub mokrej jak i osób początkujących przez wzgląd na wytwarzane za poprzez promienie czerwone (ciepło głębokie) , które w sposób delikatny i łagodny oddziałuje na całe ciało.

CEREMONIE ZAPACHOWE

Ceremonia zapachowa to rytuał prowadzony przez saunomistrza polegający na polewaniu rozgrzanych kamieni różnorodnymi olejkami eterycznymi.

SEANSE AROMATYCZNE

Ceremonie odbywające się w saunie suchej z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków:
(olejki zapachowe, peeling solny, krem do ciała, maseczki do twarzy, ciała lub włosów, odżywki, kruszony lód, napary).

SAUNOWY SAVOIR – VIVRE

PRZED WIZYTĄ W SAUNARIUM :

 •  do Saunarium zabierz  minimum dwa ręczniki (możesz wypożyczyć na recepcji), oraz klapki (pamiętaj jednak, aby klapki zostawiać przed wejściem do sauny),
 •  szampon, żel pod prysznic, odżywkę do włosów (użyj ich po kąpieli saunowej, pod prysznicem – na zakończenie wizyty),
 •  nigdy nie wchodź do sauny  po obfitym posiłku ani na czczo,
 •  przed wejściem do sauny oraz w trakcie pobytu nie wolno spożywać alkoholu – niedobór płynów najlepiej uzupełnić popijając wodę, soki owocowe lub warzywne.

W TRAKCIE KORZYSTANIA ZE STREFY SAUN:

 •  pamiętaj o zachowaniu ciszy, sauna to miejsce relaksu i nawet rozmowa szeptem może komuś przeszkadzać
 •  ze względów higienicznych w saunie suchej całe ciało wraz ze stopami układaj na ręczniku ; nie zapomnij o klapkach, które pozwolą Ci swobodnie poruszać się po całej strefie SPA i tarasie
 •  w łaźni parowej ręcznik jest zbędny, a nawet niewskazany (w związku z temperaturą i wilgotnością tam panującą wszelkie materiały po chwili są mokre i ciężkie)
 •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie spożywaj napojów, nie jedz i nie czytaj
 •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie korzystaj z kosmetyków (peelingi, maseczki, odżywki) – nałóż je na przygotowaną skórę po opuszczeniu sauny
 •  po wyjściu z sauny skorzystaj z natrysków, zwłaszcza jeżeli planujesz ochłodzić się w basenie
 •  z saun najlepiej korzystać nago lub w okryciu bawełnianym, gdyż okryte ciało nie nagrzewa się równomiernie i hamuje wydzielanie potu, skóra nie oczyszcza się we właściwy sposób, a mokre od potu ubranie drażni skórę i może spowodować odparzenia