SAUNA INFRARED

Sauna infrared tzw, sauna na podczerwień-doskonała dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej lub mokrej jak i osób początkujących przez wzgląd na wytwarzane za poprzez promienie czerwone (ciepło głębokie) , które w sposób delikatny i łagodny oddziałuje na całe ciało

Każdy seans w saunie infrared dostarcza nam wiele korzyści. Po wniknięciu w głąb naszego ciała (do ok. 4,5 cm) promieni podczerwonych, następuje intensywne pocenie się, które pozwala nam spalić nawet 900 kcal podczas 30 minutowego seansu.

Promienie podczerwone przekształcając się w ciepło rozgrzewają mięśnie, narządy wewnętrzne oraz co warto podkreślić podskórną tkankę tłuszczową przyśpieszając w ten sposób jej spalanie, pobudzają przemianę materii oraz poprawiają metabolizm.
Temperatura, z którą mamy styczność oscyluje w granicach 25 do 60° C, dlatego seans może trwać dłużej niż w przypadku sauny Fińskiej, co sprzyja lepszemu samopoczuciu oraz bardziej efektywnemu działaniu na sylwetkę.

SAUNA

SAUNA FIŃSKA

Nasza sauna Fińska przeznaczona dla 16 osób., zbudowana jest ze specjalnego gatunku drewna. Jego niezwykłe właściwości zapewniają pełną izolację termiczną co wykazuje zasadniczy wpływ na utrzymanie temperatury pomieszczenia 80-95 st. a przez to pozwala na prawidłowe wykorzystanie jej cennych właściwości.

Niewątpliwą zaletą pomieszczenia jest nowoczesny wystrój i oświetlenie. Nasza sauna zlokalizowana jest przy tarasie zewnętrznym dzięki czemu bezpośrednio po kąpieli saunowej można cieszyć się świeżym powietrzem, z kolei w okresie zimowym skorzystać z możliwości naturalnego schłodzenia ciała.

Korzyści płynące z reguralnego stosowania sauny suchej to wzmocnienie naturalnej odporności organizmu, oczyszczenie skóry ze szkodliwych toksyn, odprężenie i odpoczynek po wysiłku jak również doskonała pielęgnacja ciała.

ŁAŹNIA

ŁAŹNIA PAROWA

Kąpiel parowa przyniesie odprężenie organizmu, rozluźni ciało, przyniesie ulgę w dolegliwościach bólowych, pomoże usunąć nadmiar toksyn, a także wpłynie korzystnie na przemianę materii oraz poprawi ukrwienie skóry.

Regularne wizyty w łaźni parowej to zdrowa, czysta i elastyczna skóra, oczyszczone drogi oddechowe, rozluźnione, oczyszczone z  toksyn ciało i lepsze samopoczucie.

STREFA WYPOCZYNKU

STREFA WYPOCZYNKU

Strefa wypoczynku to miejsce, gdzie zrelaksujesz się i wyciszysz od codziennego zgiełku i pośpiechu. Nasze saunarium składa się z trzech saun, które uzupełniają podgrzewane leżaki, natrysk wrażeń, bania do zanurzenia i schłodzenia oraz kubeł z zimną wodą dla odważnych a także bezpośredni dostęp do tarasu, gdzie wydzielona została osobna strefa dla osób korzystających z saunarium połączona z barem.

Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Saunowego

SAUNAMISTRZ

Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Saunowego. Od wielu lat wspiera ruch poprawnego saunowania oraz saunamistrzów swoją wiedzą i umiejętnościami nawet takimi jak słuch muzyczny. Wyszkolił w Polsce jednych z pierwszych saunamistrzów pracujących zawodowo i robi to do dziś, jako szkoleniowiec PTS. Jest legendą seansów komediowych, które można było oglądać na wielu eventach saunowych, zawodach oraz na Mistrzostwach Świata w 2016 r.

SAUNOWY SAVOIR-VIVRE

PRZED WIZYTĄ W SAUNARIUM :

 •  do Saunarium zabierz  minimum dwa ręczniki (możesz wypożyczyć na recepcji), oraz klapki (pamiętaj jednak, aby klapki zostawiać przed wejściem do sauny),
 •  szampon, żel pod prysznic, odżywkę do włosów,
 •  nigdy nie wchodź do sauny  po obfitym posiłku ani na czczo,
 •  przed wejściem do sauny oraz w trakcie pobytu nie wolno spożywać alkoholu – niedobór płynów najlepiej uzupełnić popijając wodę, soki owocowe lub warzywne.

W TRAKCIE KORZYSTANIA ZE STREFY SAUN :

 •  pamiętaj o zachowaniu ciszy, sauna to miejsce relaksu i nawet rozmowa szeptem może komuś przeszkadzać
 •  ze względów higienicznych w saunie suchej całe ciało wraz ze stopami układaj na ręczniku ; nie zapomnij o klapkach, które pozwolą Ci swobodnie poruszać się po całej strefie SPA i tarasie
 •  w łaźni parowej ręcznik jest zbędny, a nawet niewskazany (w związku z temperaturą i wilgotnością tam panującą wszelkie materiały po chwili są mokre i ciężkie)
 •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie spożywaj napojów, nie jedz i nie czytaj
 •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie korzystaj z kosmetyków (peelingi, maseczki, odżywki) – nałóż je na przygotowaną skórę po opuszczeniu sauny
 •  po wyjściu z sauny skorzystaj z natrysków, zwłaszcza jeżeli planujesz ochłodzić się w basenie
 •  z saun najlepiej korzystać nago lub w okryciu bawełnianym, gdyż okryte ciało nie nagrzewa się równomiernie i hamuje wydzielanie potu, skóra nie oczyszcza się we właściwy sposób, a mokre od potu ubranie drażni skórę i może spowodować odparzenia

WEJŚCIÓWKA SAUNY

60

KARNET - SAUNARIUM - 12 mc

200/ 1 miesiąc

KARNET MIESIĘCZNY- SAUNARIUM

250/ 1 miesiąc