KONSULTACJE FIZJOTERAPEUTYCZNE

Wywiad, podczas którego klient zapoznaje terapeutę ze swoimi dolegliwościami bólowymi, ogólnym stanem zdrowia, trybem i stylem życia. Terapeuta ustali, na życzenie klienta, indywidualny plan fizjoterapii, ściśle dopasowany do jego potrzeb. Jeśli będzie taka konieczność, wskaże odpowiedniego lekarza specjalistę w zależności od występujących objawów (np. ortopedę, traumatologa, neurologa itd.). Zaproponuje kierunek leczenia oraz rehabilitacji (fizykoterapia, terapia manualna, ćwiczenia lecznicze, profilaktyczny trening indywidualny oraz odpowiednie zajęcia fitness).

FIZJOTERAPIA

TERAPIA INDYWIDUALNA

Jest to badanie i leczenie za pomocą rąk terapeuty dysfunkcji w obrębie tkanki nerwowej, mięśniowej oraz stawów. Podczas leczenia wykorzystuje się różne techniki manualnej mobilizacji. Mobilizację stawów stosuje się w przypadku hypomobilności (ograniczenia) zakresu ruchomości stawu w różnych płaszczyznach ruchu. Podczas leczenia stawów terapeuta posługuje się technikami przeciwbólowymi – trakcją, mobilizacja trakcyjną, mobilizację ślizgową. Ograniczenie ruchomości stawu może być spowodowane przykurczem mięśni okalających staw, wtedy wykorzystuje się mobilizację w formie masażu poprzecznego, funkcyjnego oraz rozciąganie. Hipermobilność (nadruchomość) leczy się za pomocą ćwiczeń stabilizacyjnych. Celem terapii jest zniesienie bólu, przywrócenie pełnych zakresów ruchu, edukacja i profilaktyka ze strony pacjenta.

FIZJOTERAPIA

TRENING REHABILITACYJNY

Kierowany do osób z dolegliwościami przeciążeniowymi, dyskopatycznymi kręgosłupa, bólami stawów, po kontuzjach, zabiegach artroskopowych, operacjach ortopedycznych. Po przeprowadzonym wywiadzie i ocenie stanu pacjenta fizjoterapeuta ustala kierunek i schemat ćwiczeń. Trening pod kontrolą fizjoterapeuty.