CEREMONIE ZAPACHOWE

Ceremonia zapachowa to rytuał prowadzony przez saunomistrza polegający na polewaniu rozgrzanych kamieni różnorodnymi olejkami eterycznymi.

Najważniejszym momentem ceremonii jest wykonywany przez saunomistrza ruch ręcznikiem lub wachlarzem. Za ich pomocą zostaje rozprowadzona aromatyczna para unosząca się w całej saunie. Wytworzona przyjemna fala gorąca stanowi doskonałą formę inhalacji aromaterapeutycznej.

Podczas seansu saunomistrz powtarza operacje kilkukrotnie zmieniając aromaty lub dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia ceremonii stosuje również inne atrybuty (np. kule lodu, peelingi solne, maseczki).

Ceremonie saunowe dzięki wykorzystaniu tylko i wyłącznie naturalnych składników wykazują szereg właściwości pielęgnacyjnych i prozdrowotnych.
Dzięki ograniczonej liczbie uczestników zapewniamy swobodę i komfort wypoczynku.

RODZAJE CEREMONI:

– Dźwięki Tybetu
– Podróż zmysłowych zapachów

Mając na uwadze trendy i duże zainteresowanie ceremoniami zapachowymi zapraszamy do śledzenia naszej oferty! (m.in. noce saunowe, imprezy cykliczne)

SAUNA

SEANSE SENSORYCZNE

Ceremonie odbywające się w saunie suchej z wykorzystaniem naturalnych kosmetyków:
(olejki zapachowe, peeling solny, krem do ciała, maseczki do twarzy, ciała lub włosów, odżywki, kruszony lód, napary).

Dodatkowym elementem seansów jest w zależności od tematu przewodniego jest brzmiąca w tle muzyka relaksacyjna lub energetyczna, poczęstunek dla uczestników, odpowiednie światło (koloroterapia).
Seanse sensoryczne stanowią idealne uzupełnienie relaksu poprzez aromaterapie i inhalację.

RODZAJE SEANSÓW:

  • Seans herbaciany
  • Seans orientalny
  • Seans mleko & miód
  • Seans oczyszczający
  • Seans pobudzający

STREFA WYPOCZYNKU

STREFA WYPOCZYNKU

Strefa wypoczynku to miejsce, gdzie zrelaksujesz się i wyciszysz od codziennego zgiełku i pośpiechu. Nasze saunarium składa się z trzech saun, które uzupełniają podgrzewane leżaki, natrysk wrażeń, bania do zanurzenia i schłodzenia oraz kubeł z zimną wodą dla odważnych a także bezpośredni dostęp do tarasu, gdzie wydzielona została osobna strefa dla osób korzystających z saunarium połączona z barem.

Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Saunowego

SAUNOMISTRZ

Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Saunowego. Od wielu lat wspiera ruch poprawnego saunowania oraz saunamistrzów swoją wiedzą i umiejętnościami nawet takimi jak słuch muzyczny. Wyszkolił w Polsce jednych z pierwszych saunamistrzów pracujących zawodowo i robi to do dziś, jako szkoleniowiec PTS. Jest legendą seansów komediowych, które można było oglądać na wielu eventach saunowych, zawodach oraz na Mistrzostwach Świata w 2016 r.

SAUNOWY SAVOIR-VIVRE

PRZED WIZYTĄ W SAUNARIUM :

  •  do Saunarium zabierz  minimum dwa ręczniki (możesz wypożyczyć na recepcji), oraz klapki (pamiętaj jednak, aby klapki zostawiać przed wejściem do sauny),
  •  szampon, żel pod prysznic, odżywkę do włosów (użyj ich po kąpieli saunowej, pod prysznicem – na zakończenie wizyty),
  •  nigdy nie wchodź do sauny  po obfitym posiłku ani na czczo,
  •  przed wejściem do sauny oraz w trakcie pobytu nie wolno spożywać alkoholu – niedobór płynów najlepiej uzupełnić popijając wodę, soki owocowe lub warzywne.

W TRAKCIE KORZYSTANIA ZE STREFY SAUN :

  •  pamiętaj o zachowaniu ciszy, sauna to miejsce relaksu i nawet rozmowa szeptem może komuś przeszkadzać
  •  ze względów higienicznych w saunie suchej całe ciało wraz ze stopami układaj na ręczniku ; nie zapomnij o klapkach, które pozwolą Ci swobodnie poruszać się po całej strefie SPA i tarasie
  •  w łaźni parowej ręcznik jest zbędny, a nawet niewskazany (w związku z temperaturą i wilgotnością tam panującą wszelkie materiały po chwili są mokre i ciężkie)
  •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie spożywaj napojów, nie jedz i nie czytaj
  •  w trakcie pobytu w kabinie saunowej nie korzystaj z kosmetyków (peelingi, maseczki, odżywki) – nałóż je na przygotowaną skórę po opuszczeniu sauny
  •  po wyjściu z sauny skorzystaj z natrysków, zwłaszcza jeżeli planujesz ochłodzić się w basenie
  •  z saun najlepiej korzystać nago lub w okryciu bawełnianym, gdyż okryte ciało nie nagrzewa się równomiernie i hamuje wydzielanie potu, skóra nie oczyszcza się we właściwy sposób, a mokre od potu ubranie drażni skórę i może spowodować odparzenia